Bukowina zimą

Bukowina to idealne miejsce zarówno dla aktywnego wypoczynku jak i relaksującego urlopu. Zimą panują tu wyśmienite warunki dla uprawiania narciarstwa - liczne wyciągi, sztucznie naśnieżane i oświetlane stoki sprawiają, iż jest to raj dla narciarzy od 1500 metrów Rusinski, Zwyrtlik, Mały Kasprowy.

zobacz więcej

Bukowina latem

Bukowina to niezwykła gmina, bowiem w jej granicach znajduje się m.in. Morskie Oko czy Dolina Pięciu Stawów Polskich- miejsca które co roku odwiedzają niezliczone rzesze turystów z całego świata. Bezpośrednia bliskość Tatr sprawia, iż głównie latem i jesienią Bukowina jest świetną bazą wypadową na niezliczoną ilość tatrzańskich szlaków. Gmina położona jest na kilku wzniesieniach przez co jest idealnym miejscem do niespiesznych spacerów czy wycieczek rowerowych. Po drodze można skosztować malin i jagód z pobliskich lasów, skusić się na oryginalne sery z owczego mleka, kupić miody z domowych pasiek czy ciepłe góralskie kapcie na zimowe chłody. Dla tych, którzy preferują spokojny wypoczynek Bukowina proponuje relaks w nowo otwartym najnowocześniejszym w Polsce zespole basenów termalnych Terma Bukowina.

zobacz więcej

Imprezy kulturalne

Nie brak tu również imprez - co roku zimą odbywa się tu huczny Karnawał Góralski z przeglądem grup kolędniczych, wyścigami kumoterek i konkursami tańca góralskiego, w sierpniu - Sabałowe Bajania - impreza folklorystyczna organizowana z wielkim rozmachem, która od kilkudziesięciu lat przyciąga ogromną ilość turystów. Dla tych wszystkich, którzy pragną bardziej zgłębić kulturę Podhala Dom Ludowy - ciekawostka architektoniczna - największy w Polsce drewniany budynek i zarazem centrum kulturalne gminy przez cały rok organizuje mniejsze imprezy oraz warsztaty promujące kulturę regionu. Warto również zajrzeć do starego kościółka, drewnianej świątyni z przełomu XIX i XX w. której wnętrze zdobione jest niezwykła polichromią, zagrody Korkoszów itp.

zobacz więcej

Warto odwiedzić

Można jeszcze wspomnieć, że mamy świetne połączenia z polską stolicą zimową Zakopanem ok 15 km, czy tez Bukowina to super baza wypadowa na Słowacje ok 15 km - tam tez baseny termalne, w tatrach jaskinie i łagodniejsze szlaki czy tez w stronę Pienin ok 25 km - spływ Dunajcem i zamek i zalew w Czorsztynie.

zobacz więcej